Hossa dvoma gólmi zariadil výhru Chicaga nad Anaheimom

18.01.2014 Celý región

New York 18. januára (TASR) - Dva góly slovenského hokejového útočníka Mariána Hossu rozhodli o triumfe domáceho Chicaga nad Anaheimom 4:2 v zápase zámorskej NHL.

V súboji obhajcu titulu Blackhawks s aktuálnym lídrom súťaže najprv Hossa v oslabení otvoril skóre stretnutia jeho 18. gólom v ročníku a v poslednej minúte aj do prázdnej brány spečatil konečný výsledok.

V domácom drese odohral takmer 11 minút aj slovenský útočník Michal Handzuš, ktorý si do zápasových štatistík pripísal jeden plusový bod.

"Vedeli sme, že čelíme jednému z najlepších tímov v lige. Vedeli sme, akí dobrí sú, poznali sme ich talent. Majú najlepšiu formáciu v súťaži a museli sme ich zastaviť. Myslím si, že sme dnes odviedli excelentnú prácu," citoval oficiálny web súťaže Hossu, ktorý sa stal prvou hviezdou zápasu.

Chicago zastavilo víťaznú sériu Ducks na čísle osem a súčasne prelomilo 5-zápasové čakanie na triumf nad týmto súperom v posledných vzájomných dueloch. Anaheim stále vedie Západnú konferenciu so 77 bodmi práve pred Chicagom (74).

V druhom zápase Columbus na domácom ľade jasne prevýšil Washington a vyhral 5:1.

Chicago Anaheim 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)